Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (412)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ela traci pracę i przeprowadza się do rodzinnego domu. Podczas kłótni z matką niszczy jej ukochany wazon. Znajduje podobny w lombardzie. Szulik zastawia kolejne rzeczy, by realizować swoją pasję.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Ela traci posadę w call center i przeprowadza się do domu rodzinnego. Podczas kłótni z matką niszczy jej ukochany wazon. W lombardzie znajduje bardzo podobny. Mimo niesprzyjających warunków nie zamierza się przeprowadzić do chłopaka, Adama, który mieszka z rodzicami. W akcie desperacji tanio wynajmuje kawalerkę w niezbyt bezpiecznej okolicy. Szulik zastawia w lombardzie kolejne rzeczy, aby realizować swoją pasję. Problem w tym, że w żadnej z tych pasji nie wytrwał zbyt długo. Kazimierz oczekuje od Lolka i Marty jasnej deklaracji w kwestii ślubu. Beata uważa, że mąż popełnia błąd, ponaglając parę. W końcu Lolek ogłasza swoją decyzję.

Występują

Zobacz także

Ładuję...