Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (410)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kaczanowscy znajdują obraz w piwnicy kupionego domu. Lolek wycenia go na 30 tys. zł. Niebawem po dzieło zgłaszają się Elwira, która twierdzi, że jest córką autora, oraz jej przyrodni brat.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Mateusz i Edyta Kaczanowscy znajdują obraz w piwnicy kupionego kilka lat temu domu. W lombardzie Lolek stwierdza, że dzieło mógł namalować Franciszek Karecki, ceniony artysta, który w ubiegłym wieku wyemigrował do Stanów. Przyniesiony obraz wycenia na 30 tysięcy złotych. Kaczanowscy cieszą się, że będą mogli poprawić swoją sytuację finansową, jednak po obraz zgłasza się Elwira, starsza kobieta, która twierdzi, że jest córką artysty, oraz jej przyrodni brat, zamożny Joseph Goldsztajn. Łazarski próbuje zastawić krzyżyk. Okazuje się, że przedmiot bardzo przypomina jeden z elementów skradzionej kolekcji biżuterii Kamy, innej klientki lombardu. Kazimierz nie może się doczekać, aż Lolek w końcu oświadczy się Marcie. Składa swojemu pracownikowi pewną propozycję. Tymczasem Karol otrzymuje prowokacyjne nagranie od Dagmary.

Występują

Twórcy

Ładuję...