Pętla

dramat obyczajowy Polska 1957  od 12 lat

W skrócie

Walczący z nałogiem alkoholowym Kuba w czasie włóczęgi po ulicach spotyka dawną miłość, wdaje się w bójkę, w końcu idzie do baru...

Oglądaj w telewizji

Śr 5.10 15:50
TVP Kulturalogo
Czw 6.10 9:05
TVP Kulturalogo

Opis

Nadchodzi dzień, który ma się stać przełomowym w życiu uzależnionego od alkoholu Kuby (Gustaw Holoubek). Mężczyzna w towarzystwie swojej narzeczonej, Krystyny (Aleksandra Śląska), ma się udać do lekarza, który zaaplikuje mu środek wspomagający walkę z nałogiem. Zmęczony samotnym oczekiwaniem i telefonami od ciekawskich znajomych Kuba postanawia wyjść z mieszkania. W czasie bezcelowej włóczęgi po ulicach spotyka dawną miłość (Teresa Szmigielówna) i wdaje się w uliczną burdę, która kończy się "wizytą" na komisariacie. Potem zdenerwowany idzie do baru "Pod orłem", gdzie znów sięga po kieliszek. Scenariusz filmu oparto na opowiadaniu Marka Hłaski.

Debiut reżyserski jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów. Akcja filmu toczy się w ciągu jednego dnia. To studium przypadku - opis życia alkoholika i drobiazgowa rejestracja jego dramatycznej i bezskutecznej walki z nałogiem. (ale kino+)

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...