Teleman

Totalne remonty Szelągowskiej (4)

program rozrywkowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ekipa Doroty Szelągowskiej tym razem bierze na warsztat poddasze domu, gdzie mieszka Iza. Kobieta samotnie wychowuje dzieci i pełni funkcję sołtysa. Poświęca się też pracy na rzecz innych ludzi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dorota Szelągowska przeprowadza generalne remonty mieszkań i domów w różnych częściach Polski. Ich właścicieli do programu w tajemnicy zgłosili bliscy. Ta niezwykła niespodzianka to wyraz wdzięczności za bezinteresowność i gotowość do poświęceń, jakie ci zawsze im okazywali. Ekipa z prowadzącą na czele będzie miała tylko tydzień, by zupełnie odmienić wnętrza domów. Widzowie zobaczą wyjątkowe metamorfozy i zaskakujące architektoniczne rozwiązania.

Ekipa Doroty Szelągowskiej bierze na warsztat poddasze domu, gdzie mieszka Iza. Jako zbuntowana nastolatka wyjechała z Czachówka na Mazowszu, razem ze swoim ówczesnym partnerem. Zamieszkali w Warszawie, tam kobieta urodziła dzieci. Niestety, związek nie przetrwał, a ona przeżyła bolesne rozstanie, po którym wróciła z córkami do rodzinnej wsi. W 2018 roku została wybrana na sołtysa. Iza świetnie się sprawdza w tej roli, jako osoba uwielbiająca poświęcać się pracy na rzecz innych ludzi. W 2019 roku zorganizowała wśród lokalnej społeczności pomoc dla ofiar pożaru. Wsparła także znajomego chłopczyka, Wojtusia, kiedy okazało się, że jest chory. By zebrać pieniądze na leczenie, urządziła zbiórki oraz koncerty. Wciąż szuka środków potrzebnych do tego, żeby Czachówek mógł się rozwijać, a jakość życia jego mieszkańców - poprawiać. Prowadzącą czeka niełatwe zadanie. Poddasze jest niskie, ciasne i niefunkcjonalne. Tak naprawdę ani uczestniczka, ani jej córki nie mają tam własnego kąta.

Ładuję...