Teleman

Trudne sprawy | sezon 5 odc. 13: Książeczka mieszkaniowa dziadka doprowadza chciwą żonę wnuka do szaleństwa

serial paradokumentalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Andrzej nie może spełnić marzeń żony i córki o luksusie. Pewnego dnia znajduje książeczkę oszczędnościową swojego zmarłego dziadka, a na niej ponad 220 tys. zł. Kiedy ona ginie, zaczynają się kłopoty.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Poruszające opowieści o kłopotach zwykłych ludzi - zdradach, oszustwach, rodzinnych intrygach, problemach z wymiarem sprawiedliwości, policją czy sąsiadami. Historie przedstawione w serialu nie pozostawią żadnego widza obojętnym.

W tym odcinku

Andrzej Ogrodowicz jest zawiedziony, że nie może spełnić marzeń swojej żony Anity i córki Olimpii o życiu w luksusie. Pewnego dnia znajduje starą książeczkę oszczędnościową swojego zmarłego dziadka, a na niej ponad 220 tysięcy złotych. Pieniądze te mogą rozwiązać wszystkie jego problemy. Gdy Andrzej chce pójść do banku, by wypłacić pieniądze, nigdzie nie może odnaleźć dokumentu. Tymczasem jego żona i córka rozpowiadają znajomym o swoim bogactwie i wydają pieniądze bez opamiętania. Kiedy okazuje się, że wypłacenie pieniędzy z książeczki nie jest możliwe, Anita odchodzi od męża, zabierając ze sobą córkę. Andrzej postanawia odzyskać ukochaną. W tym celu fałszuje książeczkę oszczędnościową. Intryga przynosi upragniony skutek - żona do niego wraca. Problem pojawia się, gdy specjaliści w banku wykrywają fałszerstwo.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...