Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (408)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Agata i Arkadiusz tworzą otwarty związek. Mężczyzna kupuje podsłuch w kształcie breloczka, by kontrolować partnerkę. Lolek dowiaduje się, że Anka ma problemy ze znalezieniem nowego partnera.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Agata i Arkadiusz tworzą otwarty związek. Podczas gdy Arkadiusz ochoczo korzysta z nowych przywilejów jego partnerka z trudem znosi zazdrość. Sama nie potrafi bowiem otworzyć się na innych mężczyzn. Wkrótce jednak za namową koleżanki idzie na randkę z poznanym przez internet mężczyzną. Po powrocie do domu konfrontuje się z nieoczekiwaną zazdrością Arkadiusza. Ponieważ wedle ustaleń para miała sobie nie opowiadać o spotkaniach, Agata nie odpowiada na jego natarczywe pytania. Arkadiusz znajduje w lombardzie podsłuch w formie breloczka do kluczy, by ustalić prawdę. Chudzik, klient zakładu, rozgląda się za nowym telewizorem mimo protestów żony. Aby przekonać ją do zakupu, mężczyzna okłamuję kobietę, że ich telewizor, chociaż nowy, wkrótce prawdopodobnie się zepsuje. Lolek dowiaduje się, że Anka ma problemy ze znalezieniem nowego partnera. Proponuje jej, by założyła aplikację randkową.

Występują

Twórcy

Ładuję...