Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (407)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jacek i Kasia decydują się na przeprowadzkę do Gdańska. Pomysłowi temu sprzeciwia się ojciec Jacka. Pewnego dnia zabiera on na spacer wnuka, siedmioletniego Frania, i nie przyprowadza go z powrotem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Jacek i Kasia Stalczykowie decydują się na przeprowadzkę do Gdańska. Temu pomysłowi sprzeciwia się ojciec Jacka. Pewnego dnia mężczyzna zabiera na spacer wnuka, siedmioletniego Frania, i nie przyprowadza go z powrotem. Kasia obawia się, że Jacek uprowadził chłopca. Zdruzgotana wyjawia reszcie rodziny szokujący sekret. Klientka lombardu chce sprzedać pamiątki z podróży do Wenecji, mimo iż jest oczarowana tym miastem. Ziutek uczestniczy w spotkaniach anonimowych alkoholików. Grażyna zaczyna przypuszczać, że jego zaangażowanie może być podszyte zainteresowaniem Iwoną.

Występują

Twórcy

Ładuję...