Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (406)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gosia postanawia zatrudnić w restauracji na okres próbny byłego skazańca. W lokalu dochodzi do kradzieży zabytkowej cukiernicy. Wkrótce okazuje się, że naczynie znalazło się w lombardzie na Cichej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Andrzej trafił do więzienia za młodzieńczy wybryk. Teraz opuszcza zakład karny, wraca do domu, w którym nikt na niego nie czeka, i rozpoczyna poszukiwania pracy. Nikt jednak nie jest skłonny do zatrudnienia byłego skazańca. Mimo wszystko Andrzej wzbudza zaufanie Gosi, menedżerki kawiarni, która postanawia go zatrudnić, na razie na okres próbny. W kawiarni dochodzi jednak do kradzieży zabytkowej cukiernicy i dziennego utargu, a głównym podejrzanym staje się Andrzej. Wkrótce okazuje się, że cukiernica znalazła się w lombardzie na Cichej. Przychodzi tam również starsza kobieta, miłośniczka tureckich seriali, której marzy się wyjazd do Turcji. Postanowiła zastawić kino domowe, by zdobyć pieniądze na ten cel. Julka zauważa, że jej matce zaczyna doskwierać samotność i że tęskni ona za Mariuszem. Przychodzi jej do głowy pewien plan.

Występują

Twórcy

Ładuję...