Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (404)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Karol Pilski, właściciel biura maklerskiego, nie jest uczciwym biznesmenem. Pewnego dnia zastaje u siebie gangstera, który żąda zwrotu 700 tysięcy złotych. Karol postanawia zastawić dom i samochód.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Karol Pilski, właściciel biura maklerskiego, nie jest uczciwym biznesmenem. Pewnego dnia po powrocie do domu zastaje u siebie gangstera, Artura Dziadkowskiego. Jest przerażony. Bandyta żąda od niego zwrotu zainwestowanych pieniędzy. Kwota jest zawrotna - siedemset tysięcy złotych wraz z odsetkami. Termin również nie napawa optymizmem. Zdesperowany Karol postanawia zastawić w lombardzie kosztowne auto. Namawia też Barskiego na wzięcie w zastaw domu. Aby zdusić w zarodku podejrzenia Kazimierza, kłamie, że pieniądze zamierza zainwestować. Andżelika i Anka świetnie sobie radzą na zajęciach akrobatyki. Mariusz nie jest zadowolony, kiedy jego partnerka otrzymuje nieoczekiwaną propozycję.

Występują

Twórcy

Ładuję...