Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (402)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Niewidomy Adam chce wraz z programistą Pixelem, stworzyć startup gry dla osób, których nie oszczędzało życie. Zamierza zastawić dwa dzieła cenionych malarzy, by zdobyć część kwoty ustalonej z kolegą.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Niewidomy Adam chce wraz ze swoim kolegą, programistą Pixelem, stworzyć startup gry na komputer przeznaczonej dla osób, których nie oszczędzało życie. W lombardzie chce zastawić dwa dzieła cenionych malarzy, by zdobyć część kwoty ustalonej z Pixelem. Ojciec Adama ma jednak inne plany, jeśli chodzi o spieniężenie obrazów. Mrówczyński negocjuje z pracownikami lombardu cenę egipskiego papirusu. Jest przy tym do tego stopnia arogancji, że do żadnej transakcji nie dochodzi. Lolek zostaje zaatakowany przez obce sobie osoby. Przypuszcza, że napastnicy zostali nasłani przez Cinka. Postanawia przeprowadzić małą prowokację.

Występują

Twórcy

Ładuję...