Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (401)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ziutek z impetem otwiera drzwi do lombardu i wprowadza do środka tort na kółkach. Andżelika i Anka nie ukrywają zaskoczenia. Wkrótce okazuje się, że smakołyk zawiera pewną niespodziankę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Ziutek z impetem otwiera drzwi do lombardu na Cichej i wprowadza do środka olbrzymi tort na kółkach. Andżelika i Anka nie ukrywają zaskoczenia. Wkrótce okazuje się, że smakołyk zawiera pewną niespodziankę. Andżelika i Justyna, a także pan Wacek odkrywają, że Anka ma talent estradowy. Organizatorka ślubów proponuje pracownicy lombardu zatrudnienie. Ryży postanawia przystąpić do spowiedzi w więziennej kaplicy. W jej trakcie szczerze wyznaje duchownemu, że gotów był zabić Patrycję i popełnić samobójstwo. Dziewczyny w lombardzie mają problem związany z wprowadzeniem standardu nadawania telewizji naziemnej. Jak się okazuje, stare telewizory muszą zostać wyposażone w specjalne dekodery.

Występują

Twórcy

Ładuję...