Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (399)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Czterej bracia nie mogą dojść do porozumienia w sprawie odziedziczonego po zmarłym ojcu mieszkania. Choć lokal jest ładny, od dekady niszczeje. Kazimierz próbuje pomóc braciom zażegnać konflikt.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Czterej bracia nie mogą dojść do porozumienia w sprawie odziedziczonego po zmarłym ojcu mieszkania. Choć lokal jest bardzo ładny, od dekady niszczeje. W końcu Oliwia, wnuczka zmarłego, postanawia doprowadzić tę sprawę do końca. W konsekwencji narastających konfliktów rodzina trafia do lombardu. Kazimierz próbuje pomóc braciom w rozwiązaniu tej sytuacji. Klientka lombardu, Solska, ogląda wyłożoną na ladę kosztowną biżuterię, kiedy do zakładu przychodzi mężczyzna z wytwornicą dymu. Obsługiwany przez Romana, uruchamia urządzenie, by zaprezentować jego działanie. Pomieszczenie zostaje całkowicie zadymione.

Występują

Twórcy

Ładuję...