Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (397)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wojskowy Adam Stępniak zmaga się z zespołem stresu pourazowego. Mężczyzna znajduje zrozumienie tylko u swej terapeutki. Zakochany, postanawia dać jej wisiorek, który kupił w lombardzie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Wojskowy Adam Stępniak niejednokrotnie brał udział w misjach w Iraku i Afganistanie. Teraz zmaga się z uciążliwym zespołem stresu pourazowego. Zasypia tylko w przedpokoju na podłodze, zaopatrzony w broń. Reaguje agresywnie, budzi postrach także wśród członków rodziny. Jakby tego było mało, Adam znajduje zrozumienie tylko u swej terapeutki. Zakochany, postanawia dać jej wisiorek, który kupił w lombardzie. Roman nadal uczy się w szkole wieczorowej. Przeprowadzane w lombardzie eksperymenty chemiczne przynoszą wszystkim wiele radości. Kazimierz dostrzega braki w kadrach i postanawia dać szansę nowemu pracownikowi.

Występują

Twórcy

Ładuję...