Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (396)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sylwester jest zirytowany faktem, że proboszcz jego parafii nie pozwala na pogrzeb ojca, Zenona - miejscowego darczyńcy - z honorami. Chce, by rodzic został pochowany w krypcie pod ołtarzem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Sylwester jest zirytowany faktem, że proboszcz jego parafii nie pozwala na pogrzeb ojca, Zenona - miejscowego filantropa i darczyńcy - z honorami. Chce, by rodzic został pochowany w krypcie pod ołtarzem. Ksiądz nie zgadza się na to, więc rozżalony Sylwester wynosi z kościoła sfinansowane przez Zenona urządzenie, bez którego nie sposób odprawić mszę. W drodze do pracy Lolek spostrzega półprzytomną dziewczynę. Postanawia jej pomóc, ale dziewczyna nawet nie pamięta, co ją spotkało. Pracownicy lombardu kontaktują się z Lidką i Racą. Wszystko wskazuje na to, że również policjantka ma za sobą trudne przeżycia.

Występują

Twórcy

Ładuję...