Lombard. Życie pod zastaw 8 (395)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Maciej Zubrzycki, właściciel sklepu wielobranżowego, jest sfrustrowany, kiedy we wsi pojawia się konkurencja - dyskont znanej sieci. Aby utrzymać interes, Maciej zastawia się w lombardzie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Maciej Zubrzycki, właściciel sklepu wielobranżowego, jest sfrustrowany, kiedy we wsi pojawia się konkurencja - dyskont znanej sieci. Mężczyzna traci klientów, którzy wybierają miejsce oferujące lepsze ceny. Aby zachować sklep, Maciej zastawia się w lombardzie. Wkrótce jednak czara goryczy zostaje przelana. Stanowisko kierownicze w dyskoncie przejmuje Jan, syn Macieja. Pozostali członkowie rodziny cieszą się z tego faktu. Maciej decyduje się zrobić porządek wokół siebie. Kazimierz przyjmuje w zastaw wibrator do betonu. Andżelika i Anka uznają, że to zwykła zabawka erotyczna, tylko nieco większa. Filomena zaczyna interesować się tą sprawą. Po ostatniej randce - choć nieudanej - Anka znowu czuje się bardzo kobieco. Uświadamia sobie, że nadal może budzić zainteresowanie u mężczyzn. Kaśka składa jej i Andżeli ciekawą propozycję.

Występują

Twórcy

Ładuję...