Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (394)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Grzegorz Węglarz od lat boryka się z ogromną nadwagą. Próby zrzucenia kilogramów zawsze spełzały na niczym. Jego dziewczyna Aśka, zwolenniczka zdrowego trybu życia, wierzy, że w końcu mu się uda.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Grzegorz Węglarz od lat boryka się z ogromną nadwagą. Próby zrzucenia kilogramów zawsze spełzały na niczym. Jego dziewczyna Aśka, zwolenniczka zdrowego trybu życia, wierzy, że w końcu mu się uda. Nie ma pojęcia, że chłopak potajemnie je niezdrowe rzeczy, nie zważając na ryzyko chorób. Pewnego dnia Aśka przyłapuje go na objadaniu się frytkami i podejmuje decyzję o wyprowadzce. Tylko matka Grzegorza jest zadowolona z tego rozstania. Uważa bowiem, że mężczyzna musi być postawniejszy. Chłopak postanawia zrezygnować z walki o utratę kilogramów i przynosi do lombardu akcesoria wspomagające proces odchudzania. Wkrótce Aśka odwiedza Grzegorza, by przekazać mu ważną informację... Dwójka pracowników dyskontu promuje swoją sieć, wyznaczając za określoną liczbę naklejek za zakupy - maskotki Buziaki-Królaki. Para postanawia nagrać film, jak rodzice wykłócają się o pluszaki. Julka opuszcza się w nauce. Mariusz dzwoni do Olgi z prośbą, by zwróciła na to uwagę.

Występują

Twórcy

Ładuję...