Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (393)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Były pięściarz, zwany Bokserem, cieszy się szacunkiem wśród ubogich dzieci, które trenuje. O jego dobrej kondycji przekonuje się wierzyciel próbujący wymusić spłatę hazardowego długu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Były pięściarz, zwany Bokserem, mimo podeszłego wieku jest w świetnej formie. Cieszy się dużym szacunkiem wśród dzieci z biednych rodzin, które trenuje. Pewnego dnia o jego dobrej kondycji przekonuje się jeden z siłaczy, próbujący wymusić od Boksera spłatę długu. Były pięściarz jest bowiem nałogowym hazardzistą i teraz musi jak najszybciej oddać pieniądze szefowi osiłka, gangsterowi o pseudonimie Dziadek. Postanawia zastawić swoje puchary i odznaczenia w lombardzie. Kazimierz rozpoznaje, z kim ma do czynienia. Lolek zmuszony zostaje do pomocy Cinkowi w sprzedaży figurek. Beton radzi, jak wyplątać się z tej sprawy. Maćkowi grozi poważne niebezpieczeństwo.

Występują

Twórcy

Ładuję...