Lombard. Życie pod zastaw 8 (392)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Borys mieszka na wsi z żoną i trojgiem dzieci. Ma problemy finansowe i zastawia się w lombardzie. Był dawcą nasienia, a z jego usług korzystała Joanna. Ich syn potrzebuje przeszczepu szpiku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Mieszkający na wsi wraz z żoną i trojgiem dzieci mechanik Borys Talacha boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Sytuację pogarsza fakt, że mężczyzna brał udział w kolizji i teraz musi oddać auto do naprawy. Zastawia się w lombardzie, ale pieniędzy wciąż brakuje. Pewnego dnia do warsztatu, w którym pracuje, przychodzi Joanna. Kobieta korzystała kiedyś z jego usług jako dawcy nasienia. Do zapłodnienia doszło do metodą nielaboratoryjną... Okazuje się, że Joanna ma nadzieję, że Borys zostanie dawcą szpiku ich synka, Michasia, który jest poważnie chory. Mechanik widzi w tym szansę na zdobycie pieniędzy. Jego żona o niczym ma się nie dowiedzieć. Ziutek dostaje od klientki pamiątki, z których jedna ma dużą wartość. Proponuje jej wizytę w salonie. Anka staje się obiektem zainteresowania Korsaka, klienta lombardu. Mężczyzna proponuje jej randkę.

Występują

Twórcy

Ładuję...