Teleman

Tajemnica zawodowa (8/10)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Julia dowiaduje się, jaką karę poniesie za zniesławiające komentarze. Miller odkrywa, że to Kinga ponosi winę w sprawie Jóźwiaka. Żurawska spotyka się z mężczyzną w zakładzie psychiatrycznym.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Julia (Magdalena Różczka) ukończyła studia prawnicze w Warszawie, a potem wróciła do rodzinnego miasta. Tam została żoną Andrzeja Żurawskiego (Cezary Pazura) - miejscowego lekarza, chirurga ginekologa. Po ślubie zrezygnowała z własnych ambicji, poświęcając się rodzinie. Stworzyła swój wymarzony dom. Teraz żyje w cieniu męża jako żona i matka dwóch córek. Jednak pewnego dnia staje w obliczu tajemnicy, która zburzy jej uporządkowany świat. Odkłada na bok uczucia, by stanąć w obronie rodziny. Rozpoczyna walkę o dobre imię Andrzeja, a jednocześnie przyjmuje też sprawy związane z prawem medycznym. Wraca do pracy dla dzieci, lecz przede wszystkim dla siebie. Nagle na nowo odkrywa w sobie dawno wygasłą pasję.

W tym odcinku

Relacje między Julią i Millerem dalej pozostają niezręczne. W domu Żurawska znajduje niezapłacone rachunki za prąd. Choć widzi rodzinną scenę z Andrzejem, nadal żąda rozwodu. Później dowiaduje się od rzecznika dyscyplinarnego, że kara za hejterskie komentarze jest wysoka. Wiktor wspomina o Lence, ku niezadowoleniu córki. Mówi też o bankiecie, zorganizowanym, by pozyskać środki na utrzymanie kancelarii. Ada wraz z pozostałymi pracownikami otrzymała inne zatrudnienie. Julia proponuje ojcu, żeby kobieta została przedstawicielem w sądzie. Miller szuka przyjaciela Miśka. Nakrywa Michała i Paulę w jego samochodzie. Jakiś czas później znajduje Tymona w Tabu. Poznaje prawdę - to Kinga ponosi winę w sprawie Jóźwiaka. Dzięki Ewie Żurawska spotyka się z mężczyzną w zakładzie psychiatrycznym. On nie chce jednak rozmawiać. Madej nie jest zadowolony, że Julia powiedziała Andrzejowi o rozwodzie. Chirurg zyskuje nowego obrońcę, Litwina (Andrzej Niemirski). Adwokat zarzuca jego żonie znęcanie się nad dziećmi.

Występują

Twórcy

Ładuję...