Kasta: Pomocna dłoń (113)

serial paradokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Starsza kobieta wpuszcza do domu mężczyzn, którzy podają się za pracowników socjalnych. Nieznajomi twierdzą, że pomogą jej załatwić zadośćuczynienie za okres zamknięcia w domu z powodu kwarantanny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Bohaterami serialu są ofiary wymiaru sprawiedliwości, którym wyroki niekompetentnych czy stronniczych sędziów zrujnowały życie. W zderzeniu z tą machiną nie mieli szans. Każda z prezentowanych historii mogła wydarzyć się naprawdę. Twórcy serii poruszają problemy, które trawią polskie sądownictwo: brak bezstronności, przewlekłość postępowania, dowolność w uznawaniu dowodów, ignorowanie świadków, niejasne powiązania sędziów czy krycie swoich bliskich, znajomych i kolegów po fachu.

W tym odcinku

Starsza kobieta wpuszcza do domu mężczyzn, którzy podają się za pracowników socjalnych. Nieznajomi twierdzą, że pomogą jej załatwić zadośćuczynienie od państwa za okres zamknięcia w domu z powodu kwarantanny. W rzeczywistości okazują się złodziejami. Obezwładniają emerytkę i okradają jej mieszkanie. Dowody w sprawie w niewyjaśniony sposób znikają.

Występują

Zobacz także

Ładuję...