Teleman

Galileo (862)

program popularnonaukowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wodorowęglan sodu jest składnikiem wielu produktów żywnościowych. Ekipa omówi jego zastosowanie. Reporterka zatrudni się u producenta jaj. Widzowie poznają parę miłośników lat 20. XX w.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W kolejnym sezonie programu pojawią się wyprawy do najpiękniejszych zakątków świata, choć nieco zmienionych w wyniku pandemii. Reporterzy wcielą się w pracowników fabryk, plantacji i innych organizacji, których działalność wzbudza powszechną ciekawość. Nie zabraknie też praktycznych wskazówek przydatnych w codziennym życiu oraz najnowszych doniesień ze świata nauki czy technologii. Smaku relacjom dodadzą kolorowe, oryginalne, a czasem zaskakujące potrawy.

Wodorowęglan sodu, czyli soda oczyszczona, jest składnikiem wielu produktów żywnościowych. Ekipa omówi jego działanie i zastosowanie. Reporterka zatrudni się u dużego producenta jaj w Austrii. Przyjrzy się pracy w fabryce i sprawdza, na co muszą uważać pracownicy. Widzowie poznają parę miłośników lat 20. oraz współczesną nomadkę, która mieszka w kamperze. Pojawi się również historia powstania pilota do telewizora oraz mrożonej żywności.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...