Lombard. Życie pod zastaw 8 (384)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Tadeusz chce zastawić lodowisko, by zdobyć pieniądze na rozkręcenie kolejnego biznesu. Kazimierz nie jest skłonny do przyjęcia takiej oferty. Lolek jest zirytowany postawą Leśniaka, który pali śmieci.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Tadeusz jest właścicielem odkrytego lodowiska. Jednak interes przestał przynosić zyski. Mężczyzna decyduje się zastawić w lombardzie lodowisko, aby zdobyć pieniądze na rozkręcenie kolejnego biznesu. Kazimierz nie jest skłonny do przyjęcia takie zastawu. Tadeusz wtajemnicza go w szczegóły swojego nowego planu. Barski składa klientowi inną propozycję. Lolek jest zirytowany postawą Leśniaka, sąsiada lombardu, który od miesięcy zatruwa okolicę, paląc w piecu śmieciami. Postanawia wypowiedzieć mu wojnę. Sojuszników szuka u straży miejskiej. Na lodowisku natrafiają na siebie nieoczekiwanie pracownicy lombardu.

Występują

Twórcy

Ładuję...