Teleman

Rolnicy. Podlasie (2)

serial dokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gienio i Andrzej muszą wypróbować pojazd umożliwiający sprawne oczyszczanie obór. Praca wcale nie jest łatwa. Gospodarze w Borowskich Ciborach gromadzą zapasy dla siebie i inwentarza.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W kolejnym sezonie serialu dokumentaliści wracają na Podlasie, żeby zobaczyć, jak toczy się życie Emilki z Laszek, Tomka z Pokaniewa, Maćka z Kundzicz, Natalii i Michała z Haciek oraz Gienia i Andrzeja. Zaprezentują również nowych bohaterów serii. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. W gospodarstwach rodzą się młode, które wymagają opieki, także weterynaryjnej. Gospodarze realizują różne pomysły, niekiedy brawurowe, czasem decydują się na ryzykowne inwestycje. Wiele planów może zostać zniweczonych przez niekorzystne warunki pogodowe.

W tym odcinku

Gienio i Andrzej muszą wypróbować specjalny pojazd umożliwiający sprawne oczyszczanie obór. Mimo to praca wcale nie jest łatwa. Ciasne pomieszczenia wymagają precyzji, a każdy nieprzemyślany ruch może doprowadzić do niemiłych konsekwencji. Rodzina Bogdana przygotowuje się do zmian. Na wsi wszystko toczy się zgodnie z rytmem wyznaczonym przez naturę. Gospodarze w Borowskich Ciborach z kolei muszą zgromadzić zapasy zarówno dla siebie, jak i inwentarza. Czeka ich pracowity dzień. Nowi bohaterowie, Justyna i Łukasz, mieszkają w Ciemnoszyjach. Między nimi często dochodzi do konfliktów, ponieważ oboje mają silny charakter.

Zobacz także

Ładuję...