Komisarz Alex 15: Sejf (186)

serial kryminalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kasiarz Magik wychodzi z więzienia. Tajemniczy zleceniodawca proponuje mu skok na willę, w której znajduje się sejf z cenną zawartością. Mimo początkowych wątpliwości przestępca się zgadza.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, Piotra Górskiego (Krystian Wieczorek), młodszego aspiranta Gustawa Bielskiego (Piotr Bondyra), komisarz Marty Grabskiej (Beata Fido), Lucyny (Magdalena Walach) i Niny (Karolina Nolbrzak), którzy z pomocą owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą skomplikowane śledztwa.

W tym odcinku

Kasiarz Magik wychodzi z więzienia. Tajemniczy zleceniodawca przez internet proponuje mu skok na willę, w której znajduje się sejf z cenną zawartością. Mimo początkowych wątpliwości przestępca się zgadza. Włamuje się do posiadłości, ale okazuje się, że sejf jest pusty, natomiast w sypialni znajdują się ciała dwóch osób. Górski wraz z Aleksem zjawia się na miejscu. Pies rozpoznaje zapach Magika, ponieważ zna go z targowiska, na którym oszust grał w trzy karty. Komisarz rozpoczyna śledztwo, zakładając, że to Magik jest zabójcą. Ofiarami są profesor z Instytutu Biogenetyki i jego asystentka. Leon jednak ma wątpliwości. Ustala, że kobieta zmarła kilka godzin wcześniej, a przyczyną jej śmierci nie była rana od kuli, lecz środek obezwładniający. Górski sądzi, że ktoś próbuje wrobić Magika w zabójstwo. Bierze pod uwagę żonę profesora, która była zazdrosna o jego romans. Będąca adwokatem kobieta starała się o przedterminowe zwolnienie złodzieja. Drugim podejrzanym jest współpracownik profesora z instytutu, który oskarżał kolegę o kradzież badań, a jego asystentki nie znosił. Tymczasem kamera miejskiego monitoringu nagrywa motocykl, którym jeździ Magik. Pojazd odnajduje się niedaleko opuszczonych magazynów. Policjanci orientują się, że osoba, która manipuluje włamywaczem, wciąż ma z nim kontakt. Wraz z Aleksem udają się na miejsce i przystępują do akcji.

Występują

Twórcy

Ładuję...