Kochane pieniądze: Skłot (12)

serial paradokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Po wyprowadzce od rodziców alkoholików Basia zamieszkuje na skłocie. Wiąże się z Dominikiem. Wkrótce odkrywa, że jest w ciąży. Chłopak uważa, że powinna ją usunąć. Przynosi jej pieniądze na aborcję.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie obyczajowe, kryminalne, komiczne czy dramatyczne, w których perypetie bohaterów związane są z pieniędzmi: z ich brakiem lub nadmiarem, nagłym przypływem albo utratą, pogonią za nimi bądź świadomą rezygnacją z bogactwa. Produkcja przybliża stosunek ludzi do pieniędzy. Pokazuje ich wybory, reakcje i decyzje w sytuacjach, w których tle pojawiają się kwestie finansowe.

W tym odcinku

20-letnia Basia wyprowadza się z domu od rodziców alkoholików. Mieszka na skłocie, gdzie poznaje swojego chłopaka, Dominika. Dziewczyna pracuje dorywczo jako kelnerka w kawiarni, a jej partner w firmie przeprowadzkowej. Pewnego dnia Basia odkrywa, że jest w ciąży. Załamany mężczyzna uważa, że powinna ona usunąć ciążę, ponieważ nie stać ich na wychowanie dziecka. Zdesperowana Basia idzie do swoich rodziców, licząc na pomoc, ale zastaje ich pijanych. Na skłocie mieszkańcy uświadamiają jej, że nie ma mowy, by zamieszkał z nimi noworodek. Wkrótce Dominik przynosi Basi pieniądze na aborcję. Kobieta zwierza się ze swoich kłopotów przyjaciółce z liceum, której ciotka wyjeżdża do USA i chce wynająć zaufanej osobie mieszkanie za sam czynsz. Basia jedzie do firmy Dominika, by podzielić się dobrymi wieściami, ale okazuje się, że chłopak od kilku miesięcy tam nie pracuje. Następnego dnia go śledzi. Dociera za nim do eleganckiej willi. Widzi, jak wita się on z jakąś kobietą.

Zobacz także

Ładuję...