Teleman

Rozwód. Walka o wszystko: Rozwód po latach (18/40)

serial paradokumentalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Marzena przyjmuje oświadczyny Krzysztofa, choć formalnie wciąż pozostaje żoną Piotra. Nie utrzymuje z nim jednak kontaktu od wielu lat. Wkrótce Marzena odkrywa, że mąż uzależnił się od alkoholu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

We współczesnym świecie dochodzi do coraz większej liczby rozwodów. Rozstanie wiąże się następnie z zapalczywą i często bezpardonową walką o majątek, nieruchomości, a nawet dzieci. Podczas procesów niektórzy nie cofną się przed niczym, by dostać, czego chcą. Każdy odcinek przedstawia losy jednej pary i przebieg ich rozwodu. Specjaliści, prawnicy, psychologowie, doradcy finansowi oraz mediatorzy, skomentują zachowanie małżonków i opowiedzą o różnych innych przypadkach, z jakimi mieli do czynienia.

W tym odcinku

Marzena przyjmuje oświadczyny Krzysztofa, choć formalnie wciąż pozostaje żoną Piotra. Nie utrzymuje z nim jednak kontaktu od wielu lat. Mężczyzna wyjechał na zagraniczny kontrakt, a w rezultacie związał się tam z inną kobietą. Odszukanie męża okazuje się trudne. Ostatecznie Marzena odkrywa, że popadł w kłopoty finansowe i jest uzależniony od alkoholu, stracił wszystko, żyje jak bezdomny. Teraz, kiedy żona sama go odnalazła, może się nim również zaopiekować. Marzena spełnia prośby Piotra, licząc w zamian na szybki rozwód. Niestety, chociaż zapewniał on, że tak właśnie będzie, rozgoryczony kłamie podczas rozprawy. Nie wyraża zgody na sądowe zakończenie ich związku, zapewnia o swojej miłości do partnerki, a jedyną przeszkodę dla kontynuowania małżeństwa upatruje w jej kochanku.

Zobacz także

Ładuję...