Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (372)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pani Filomena chce kupić szklaną kulę. Lolek i Maciek nie kryją rozbawienia faktem, że kobieta zapisała się na kurs wróżbiarstwa. Niebawem przepowiada ona jednemu z nich przyszłość.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Piotr Felczak jest pewnym siebie i atrakcyjnym mężczyzną, który spotyka się z wieloma kobietami. Jedna z nich, Amanda, odkrywa, że ma rywalki, i postanawia go porzucić. Zabiera telefon, na którym zapisane są nagrania ich wspólnych miłosnych igraszek. Po skasowaniu filmików komórkę sprzedaje w lombardzie. Maciek czyści dodatkowo pamięć w telefonie, a sprzęt szybko znajduje nabywcę - Patryka Lamera. Ten jednak twierdzi, że odkrył materiały, które mogą okazać się ważne dla byłego właściciela... Prosi o kontakt. Pani Filomena chce kupić w lombardzie szklaną kulę do wróżb. Twierdzi, że zamierza przeznaczyć ją na prezent. Okazuje się jednak, że to nieprawda. Lolek i Maciek nie kryją rozbawienia faktem, że kobieta zapisała się na kurs wróżbiarstwa. Wkrótce pani Filomena mówi drugiemu z nich, jaka czeka go przyszłość.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...