Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (370)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Katarzyna, która przychodzi do lombardu wraz z ośmioletnią Hanią, chce zastawić należące do dziewczynki klocki. Mariusz i Romek dowiadują się, że jest to forma kary za złe zachowanie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Katarzyna, która przychodzi do lombardu wraz z ośmioletnią Hanią, chce zastawić należące do dziewczynki klocki. Mariusz i Romek dowiadują się, że jest to forma kary za złe zachowanie. Pracownicy lombardu nie są przekonani, czy takie metody wychowawcze są właściwie. Wkrótce na jaw wychodzi, że Hania jest adoptowana i ma za sobą trudne przeżycia. Jej wychowania podjęli się lekarz Jeremi i jego żona Katarzyna i wszystko układało się dobrze, aż do narodzin syna, Jasia. Szamocki przychodzi do lombardu z woluminem, który według niego pochodzi ze średniowiecza. Benia i Beton próbują mierzyć się z trudami rodzicielstwa. Świeżo upieczona mama jest zagubiona - zewsząd słyszy rady na temat wychowywania i opiekowania się dziećmi, ale często są one sprzeczne. Niedługo mają się odbyć chrzciny małej Róży.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...