Teleman

Kochane pieniądze: Sarb (9)

serial paradokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Lucjan podczas prac w polu znajduje w ziemi garnek ze złotymi monetami. Mężczyzna i jego syn zaczynają pojedynczo sprzedawać monety kolekcjonerom. Nabywców szukają na internetowych portalach.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie obyczajowe, kryminalne, komiczne czy dramatyczne, w których perypetie bohaterów związane są z pieniędzmi: z ich brakiem lub nadmiarem, nagłym przypływem albo utratą, pogonią za nimi bądź świadomą rezygnacją z bogactwa. Produkcja przybliża stosunek ludzi do pieniędzy. Pokazuje ich wybory, reakcje i decyzje w sytuacjach, w których tle pojawiają się kwestie finansowe.

W tym odcinku

Lucjan podczas prac w polu znajduje w ziemi garnek ze złotymi monetami. Mężczyzna i jego syn, Romek, zaczynają pojedynczo sprzedawać monety kolekcjonerom. Nabywców szukają na internetowych portalach dla miłośników numizmatyki. Lucjan nie mówi żonie, Aldonie, o swoim cennym znalezisku. Obawia się bowiem, że kobieta podzieliłaby się tym faktem z sąsiadkami i cała wieś wiedziałaby o skarbie. Obdarowuje ją za to prezentami. Aldona zaczyna dopytywać, skąd partner bierze pieniądze na podarki. Kilka tygodni później do ich gospodarstwa przyjeżdża policja.

Zobacz także

Ładuję...