Teleman

Rozwód. Walka o wszystko: Rozwód z rakiem w tle (15/40)

serial paradokumentalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kika miesięcy temu u Dominiki został zdiagnozowany rak piersi. Guz usunięto operacyjnie, a kobieta jest po drugim cyklu chemioterapii. W tym trudnym czasie odkrywa, że jej mąż ma kochankę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

We współczesnym świecie dochodzi do coraz większej liczby rozwodów. Rozstanie wiąże się następnie z zapalczywą i często bezpardonową walką o majątek, nieruchomości, a nawet dzieci. Podczas procesów niektórzy nie cofną się przed niczym, by dostać, czego chcą. Każdy odcinek przedstawia losy jednej pary i przebieg ich rozwodu. Specjaliści, prawnicy, psychologowie, doradcy finansowi oraz mediatorzy, skomentują zachowanie małżonków i opowiedzą o różnych innych przypadkach, z jakimi mieli do czynienia.

W tym odcinku

Kika miesięcy temu u Dominiki został zdiagnozowany rak piersi. Guz usunięto operacyjnie, a kobieta jest obecnie po drugim cyklu chemioterapii. Odeszła z pracy, by poświęcić cały swój czas na walkę z chorobą. Czuje się fatalnie, a w dodatku odkrywa, że jej mąż Bartosz znalazł sobie kochankę. Mężczyzna temu nie zaprzecza i chce rozwodu. Dominika jest załamana okolicznościami rozstania - postanowił zakończyć ich małżeństwo w momencie, gdy ona zmaga się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Po wyprowadzce byłego już partnera zostaje bez środków do życia. Podczas rozprawy sądowej walczy o alimenty. Swoje postępowanie uzasadnia chorobą, przez którą nie może podjąć pracy. Poza tym, gdy mąż studiował, utrzymywała go przez kilka lat. Bartosz nie uważa, żeby był Dominice cokolwiek winien. Twierdzi też, że wyolbrzymia swoją chorobę.

Ładuję...