Poszukiwacze historii: Tajemnice "strefy ciszy" - historia BON Koronowo (10)

serial dokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Poszukiwacze odwiedzą Koronowo, gdzie w pierwszych dniach II wojny światowej walczyli żołnierze legendarnego Batalionu Obrony Narodowej 'Koronowo'. Przeszukają teren między umocnieniami linii obrony.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski wykopią z ziemi kolejne, zapomniane skarby. W tym sezonie znajdą wóz pancerny Panhard i odwiedzą bieszczadzkie ostępy, próbując odnaleźć ślady burzliwych walk armii rosyjskiej i austriackiej w okresie I wojny światowej. Odkryją też tajemnice koszar 8 Pułku Strzelców Konnych w Chełmnie i przeprowadzą eksplorację na niemieckim poligonie lotnictwa bombowego w poszukiwaniu bomby betonowej.

W tym odcinku

Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski odwiedzą Koronowo, gdzie w pierwszych dniach II Wojny Światowej bohatersko walczyli żołnierze legendarnego Batalionu Obrony Narodowej "Koronowo". Poszukiwacze, wspólnie z lokalnymi pasjonatami historii, wrócą do wydarzeń z 1939 roku i przeszukają teren między umocnieniami linii obrony, na którym oficjalnie nie rozegrały się żadne odnotowane w kronikach działania wojenne. Sprawdzą, jakie tajemnice kryje wciąż "strefa ciszy".

Zobacz także

Ładuję...