Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (368)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zuza zauważa, że jej mąż dużą uwagę przykłada do swojego wyglądu. Przyjaciółka donosi jej, że mężczyzna zastawia w lombardzie różne przedmioty. Zrozpaczona żona nabiera przekonania, że jest zdradzana.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Zuza zauważa, że jej mąż Szymon zbyt dużą uwagę przykłada do swojego wyglądu. W dodatku traci zainteresowanie jej wdziękami. Tamara podsuwa przyjaciółce myśl, że może chodzić o zdradę. Zaczyna śledzić Szymona. Donosi Zuzie, że znikające z domu przedmioty mężczyzna zastawia w lombardzie. Zrozpaczona żona jest już niemal przekonana, że Szymon nie dochował jej wierności. Filomena przychodzi do lombardu i orientuje się, że Ziutek zmaga się z pewnymi problemami. Zabiera go na rozmowę do pomieszczenia socjalnego. Grażynce nie podoba się, że jej mąż zaprzyjaźnia się z inną kobietą. Andżelika i Mariusz mają dylemat wychowawczy. Nie chcą udzielić zgody Marysi i Julce, które wybierają się na urodziny kolegi bez nadzoru dorosłych. Po stronie dziewczynek staje Olga.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...