Teleman

Kochane pieniądze: Gwiazdor (8)

serial paradokumentalny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Marek prowadzi sklep spożywczy. Kiedyś chciał zostać pisarzem, ale rzeczywistość zweryfikowała jego plany. Pewnego dnia kontaktuje się z nim znany reżyser, który chce zekranizować jego jedyną książkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie obyczajowe, kryminalne, komiczne czy dramatyczne, w których perypetie bohaterów związane są z pieniędzmi: z ich brakiem lub nadmiarem, nagłym przypływem albo utratą, pogonią za nimi bądź świadomą rezygnacją z bogactwa. Produkcja przybliża stosunek ludzi do pieniędzy. Pokazuje ich wybory, reakcje i decyzje w sytuacjach, w których tle pojawiają się kwestie finansowe.

W tym odcinku

Marek prowadzi sklep spożywczy. Kiedyś chciał zostać pisarzem, ale rzeczywistość zweryfikowała jego plany. Pewnego dnia kontaktuje się z nim znany reżyser, który ma zamiar zekranizować jego jedyną książkę, napisaną zaraz po studiach. Właściciel sklepu podpisuje umowę z producentem i szybko staje się bogaty. Wraz z pieniędzmi przychodzi sława. Wszyscy chcą poznać autora dzieła. Marek udziela wywiadów, chodzi na spotkania z czytelnikami, a znane wydawnictwo proponuje mu wznowienie jego książki sprzed lat. Na jednym ze spotkań podchodzi do niego Marta, dawna znajoma ze studiów polonistycznych. Odnawiają znajomość. Wzbudza to zazdrość żony Marka, która podejrzewa ich o romans.

Zobacz także

Ładuję...