Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (367)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Halina zastawia biżuterię, by zyskać pieniądze na zakup książek z likwidowanej biblioteki. Podczas inwentaryzacji zauważa, że pod wyklejką okładki jednej z nich ktoś zamieścił wpis z prośbą o ratunek.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

W miejscowym ośrodku kulturalnym Halina Lawenda od dwóch dekad prowadzi bibliotekę. Kiedy okazuje się, że gmina postanowiła zlikwidować księgozbiór, kobieta postanawia wykupić najcenniejsze egzemplarze. Udaje się do lombardu, by zastawić złotą biżuterię i uzyskać pieniądze na obrany cel. Podczas inwentaryzacji orientuje się, że pod wyklejką okładki jednej z pozycji ktoś zamieścił niepokojący wpis z prośbą o ratunek. Bibliotekarka sprawdza inne książki wypożyczone przez autora wpisu. Jak się okazuje, także w nich umieszczono podobne prośby. W sprawę zostaje zaangażowany Mariusz.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...