Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (365)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Marcin i Aneta zatrudnili do pomocy przy dziecku Ukrainkę Galinę. Z niejasnego powodu synek cały czas płacze. Zabobonna Galina dochodzi do wniosku, że na Antosia ktoś rzucił klątwę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Zamożni Marcin i Aneta wychowują półrocznego synka Antosia. Ponieważ są zapracowani, zatrudnili do pomocy Ukrainkę Galinę. Kobieta u nich mieszka i opiekuje się chłopczykiem. Z niejasnego powodu dziecko cały czas płacze. Aneta i Marcin po konsultacjach z licznymi pediatrami czują się bezradni i wykończeni. Zabobonna Galina dochodzi do wniosku, że na Antosia ktoś rzucił klątwę. Wpada na pomysł zrobienia uszycia magicznej lalki, która - odpowiednio potraktowana - ma odpędzić zły urok. Do całej procedury potrzeba srebrnego krzyżyka. Aby go kupić, Galina udaje się do lombardu. Inna klientka próbuje pozbyć się drewnianego słonia, który jej zdaniem sprowadził liczne nieszczęścia na jej rodzinę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...