Teleman

Szlak nadziei (10)

reality show Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W izraelskim kibucu Netiw ha-Lamed-He uczestnicy pieką chleb i dowiadują się, jak wyglądało życie Polaków pochodzenia żydowskiego w Palestynie. Pomagają w browarze i zwiedzają jaskinie Beit Guvrin.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W trakcie II wojny światowej Armia Andersa, czyli 120 tysięcy żołnierzy i cywilów, ruszając z Syberii, przeprawiła się przez trzy kontynenty i przeszła łącznie 12500 km. Program ma na celu upamiętnienie tej bohaterskiej, trwającej niemal cztery lata wędrówki. Sześcioro uczestników uda się na mroźną Syberię i upalną irańską pustynię. Będą odtwarzać szlak oddziałów dowodzonych przez generała Andersa. Muszą wykazać się znajomością sztuk przetrwania, przebiegłością i nieszablonowym myśleniem. Trasę rozpoczną w syberyjskiej tajdze, gdzie panuje temperatura piętnastu stopni na minusie. Na tym terenie zauważono ostatnio wiele wilków i niedźwiedzi. Uczestnicy programu muszą zachować więc szczególną ostrożność.

W izraelskim kibucu Netiw ha-Lamed-He uczestnicy pieką chleb i dowiadują się, jak wyglądało życie Polaków pochodzenia żydowskiego w Palestynie. Pomagają też w miejscowym browarze i zwiedzają jaskinie Beit Guvrin.

Zobacz także

Ładuję...