Rozwód. Walka o wszystko: Rozwód z brutalem (10/40)

serial paradokumentalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Paulina chce się rozwieść z Robertem, który stosuje wobec niej przemoc fizyczną, psychiczną oraz finansową. Jest urzędniczką, jednak mąż przejmuje całą pensję, po czym wydziela jej niewielkie sumy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

We współczesnym świecie dochodzi do coraz większej liczby rozwodów. Rozstanie wiąże się następnie z zapalczywą i często bezpardonową walką o majątek, nieruchomości, a nawet dzieci. Podczas procesów niektórzy nie cofną się przed niczym, by dostać, czego chcą. Każdy odcinek przedstawia losy jednej pary i przebieg ich rozwodu. Specjaliści, prawnicy, psychologowie, doradcy finansowi oraz mediatorzy, skomentują zachowanie małżonków i opowiedzą o różnych innych przypadkach, z jakimi mieli do czynienia.

W tym odcinku

Paulina chce się rozwieść z Robertem, który od kilku lat stosuje wobec niej przemoc fizyczną, psychiczną oraz finansową. Jest urzędniczką, jednak mąż przejmuje całą pensję, po czym wydziela niewielkie sumy na codzienne wydatki. Co gorsza, agresywnemu mężczyźnie zdarza się uderzyć żonę podczas kłótni. Wcześniej przepraszał za swoje wybuchy i obiecywał poprawę, ale ostatnio przestał to robić. Wreszcie kobieta zdobyła się na odwagę, by podjąć walkę o własną przyszłość. Tymczasem Robert zaprzecza przed rodziną czy znajomymi, że znęca się nad partnerką. Ci więcej, zarzuca jej kłamstwo, nie rozumie, dlaczego opowiada takie krzywdzące, nieprawdziwe historie. Sytuacja komplikuje się, gdy zostaje ujawniony romans Pauliny. Mąż ma niezaprzeczalne dowody - zdjęcia od detektywa. W świetle nowych faktów żąda orzeczenia rozwodu z jej winy oraz całkowitej opieki nad synem, sześcioletnim Emilem.

Ładuję...