Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (364)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jackowska kupuje prezent dla męża na dziesiątą rocznicę ślubu. Kiedy orientuje się, że mąż niczego dla niej nie przygotował, postanawia się zemścić, sprzedając w lombardzie jego konsolę do gier.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Na imprezie u kolegi osiemnastoletni Gabi i Krzysiek całują się namiętnie. Kiedy chłopak wykonuje kolejny krok, dziewczyna reaguje agresją i ucieka. Zbliża się kolejne przyjęcie. Gabi i jej koleżanka Dorota zrzucają się na prezent dla kolegi, który kończy osiemnaście lat, i kupują prezent w lombardzie. Nazajutrz koledzy przychodzą do pokoju Matiego i spostrzegają przy nim w łóżku Gabi. Solenizant niewiele pamięta z minionej nocy... Jackowska kupuje prezent dla męża na dziesiątą rocznicę ślubu. Kiedy orientuje się, że mąż niczego dla niej nie przygotował, postanawia się zemścić, sprzedając w lombardzie jego konsolę do gier komputerowych. Wybucha awantura. Kazimierz i Beata zastępują w pracy kontuzjowanego Romana, który niewiele chce mówić o okolicznościach urazu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...