Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (363)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Bogdan chce jak najszybciej sprzedać obraz. Lolek stwierdza, że namalowała go artystka, która zaginęła przed trzema laty w niewyjaśnionych okolicznościach. Klient nie zamierza wyjawić, skąd ma dzieło.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Klient lombardu, Bogdan Rak, chce jak najszybciej sprzedać obraz. Lolek stwierdza, że jest to dzieło artystki, Ewy Oleander, która zaginęła przed trzema laty w niewyjaśnionych okolicznościach. Mimo nalegań ze strony pracowników lombardu Rak nie zamierza wyjawić, skąd ma obraz. Kawecki mówi Lolkowi, by zadzwonił do Karskiego, który niegdyś spotykał się z Oleander i jest w stanie potwierdzić autentyczność obrazu. Zaangażowany w sprawę Karski nalega, by Karol podał mu kontakt do Raka. Mupper i Dżenis, klienci lombardu, mimo średniego wieku zachowują się bardzo młodzieńczo. Okazuje się, że mężczyzna niedawno stracił prawo jazdy i teraz szuka dla siebie roweru. Maciek i Zbigniew wychodzą z ośrodka leczenia uzależnień. Zarówno Kornelia, jak i Weronika obawiają się, że mężczyzna wróci do nałogu. Maciek czuje się osaczony. Co gorsza, dręczą go wyrzuty sumienia związane z faktem, że Weronika nie poszła na wymarzone studia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...