Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (362)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ada przyłapuje męża na zdradzie. Chce pozbyć wszystkich pamiątek związanych z małżeństwem. Udaje się do lombardu. Ziutek ma rozebrać starą willę. Jej właściciel liczy, że przodek ukrył tam skarb.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Ada Kuczera wraca wcześniej z wyjazdu służbowego i odkrywa, że mąż, Wiktor, ją zdradza. Zarówno ona, jak i jej syn Igor nie mogą pogodzić się z sytuacją. Chłopak postanawia zerwać z ojcem kontakt, a Ada decyduje się pozbyć wszystkich pamiątek związanych z jej nieszczęśliwym małżeństwem. W tym celu udaje się do lombardu. Ziutek podejmuje się nietypowego zlecenia. Ma rozebrać starą willę. Właściciel majątku oczekuje, że gdzieś tam ukryty jest skarb jego przodków. Za pracę Ziutka zamierza zapłacić dopiero, jak odnajdzie on kosztowne znalezisko. Mariusz i Julka spędzają coraz więcej czasu u Olgi, która właśnie przeprowadziła się do nowego mieszkania. To wszystko budzi niepokój Andżeliki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...