Ukryta prawda | sezon 13 odc. 919

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dorota uczy polskiego w liceum. Nie ma rodziny i mieszka u matki. Pewnego dnia zauważa, że z mieszkania katechetki Karoliny wychodzi nauczyciel francuskiego. Dorota rozpuszcza plotki o ich romansie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Realistycznie przedstawione historie rodzin, których spokój został zburzony przez tajemnice, niedomówienia lub ingerencję osób trzecich. Każdy odcinek serialu to odrębna opowieść o bliskich osobach, które próbują radzić sobie w dramatycznej sytuacji.

W tym odcinku

39-letnia Dorota Michałek naucza języka polskiego w liceum. Nie ma rodziny, wciąż mieszka u matki. Bardzo interesuje się życiem szkoły. Pewnego dnia zauważa, że z mieszkania Karoliny - katechetki, która też uczy w tej placówce - wychodzi nauczyciel francuskiego, Paweł. Dorota zaczyna obserwować parę, wreszcie pyta wprost o relacje koleżanki z mężczyzną. Karolina zbywa polonistkę, a wówczas ona rozpowszechnia w szkole informacje dotyczące romansu katechetki i romanisty. Nauczycielka zaczyna być niemile widziana. Dyrektorka wzywa ją do siebie, by poinformować o skargach. Kiedy kuria cofa Karolinie zgodę na nauczanie religii, kobieta dowiaduje się, że niebawem straci pracę.

Zobacz także

Ładuję...