Komisarz Rex: Strzały do Rexa (14)

(Kommissar Rex: Schuesse auf Rex)

serial kryminalny Niemcy/​Austria 1994  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zostają zamordowani dwaj właściciele wiedeńskich klubów. Policja podejrzewa, że za całą sprawą stoi Rosjanin, Aleksander Karenin...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Równie przystojny, co inteligentny komisarz Richard Moser (Tobias Moretti) z wiedeńskiego wydziału zabójstw, ma najwierniejszego partnera, o jakim mógłby marzyć policjant. Jest nim wspaniały wilczur, wabiący się Rex. Idealnie się uzupełniają. Podczas gdy Richard rozwiązuje zagadki kryminalne drobiazgowo i z determinacją, głównie polegając na swoim doświadczeniu i umiejętnościach zawodowych, Rex kieruje się zawsze psią intuicją, dzięki której rozpoznaje przestępców.

W tym odcinku

Breiner i Novotny, dwaj właściciele wiedeńskich klubów, zostają zamordowani w odstępie dwóch miesięcy. Okoliczności obu zbrodni są identyczne. Policja podejrzewa, że za całą sprawą stoi Aleksander Iwanicz Karenin, obywatel Rosji. Moser podsłuchuje jego rozmowę telefoniczną, w której Rosjanin mówi o "załatwieniu sprawy Novotnego". Z pomocą Stockingera zatrzymuje podejrzanego. Ten jednak ma wpływowych i bezwzględnych przyjaciół. Przed złożeniem przez policjanta zeznania, tajemniczy sprawca porywa Reksa. Grozi, że zastrzeli psa, jeśli Moser zezna prawdę. Mężczyzna staje przed dramatycznym wyborem. Może uratować przyjaciela, ale złamie przy tym prawo i zostanie zwolniony z policji. Albo sprzeciwić się szantażyście, skazując Reksa na śmierć.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...