Zakochaj się w Polsce: Węgorzewo (192)

magazyn Polska 2020  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

W Węgorzewie zaczyna się najważniejszy szlak żeglugowy Wielkich Jezior Mazurskich. Coś dla siebie znajdą tu pasjonaci historii. Za panowania Krzyżaków powstał zamek - najstarszy zabytek miasta.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

W Węgorzewie zaczyna się lub kończy najważniejszy szlak żeglugowy Wielkich Jezior Mazurskich. Coś dla siebie znajdą tu smakosze węgorza, fani muzyki rockowej, a także pasjonaci historii. Kiedy ziemie te zdobyli Krzyżacy, powstał zamek, który obecnie jest najstarszym zabytkiem miasta. Warownia wybudowana została na planie nieregularnego czworokąta, na wysokiej kamiennej podmurówce. Stoi na wyspie położonej w rejonie ujścia rzeki Węgorapy do Jeziora Mamry.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...