Rolnicy. Podlasie (25)

serial dokumentalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Agnieszka i Jarek inwestują w nowoczesną technologię, licząc na zmniejszenie rachunków za prąd. Gienek i Andrzej z Plutycz muszą przetransportować kostki słomy do gospodarstwa Emilki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna seria programu poświęconego życiu i pracy współczesnego rolnika. Bohaterowie pierwszego sezonu, Gienek i Andrzej z Plutycz, Tomek i Monika z Pokaniewa, Emilka z Laszek, Michał i Natalia z Haciek oraz nowi uczestnicy przygotowują plan na kolejny rok walki o lepszą hodowlę i plony. Emilia, której kozy dają pyszne mleko, rozważa założenie serowni. Tomek i Monika chcą profesjonalnie przeprowadzić aukcję krów i w ramach przygotowań tworzą stronę internetową. Problem w tym, że zostaje ona odwołana przez koronawirusa. Gienek i Andrzej mechanizują gospodarkę i wchodzą w posiadanie agregatu talerzowego. Gienio ma mały problem, ponieważ ktoś pokusił się na jego starą lodówkę, która służyła mu i za stół, i za ławkę. Andrzej snuje marzenia o wizycie u Emilki, bo wszystkim przypadła do gustu młoda sołtys z Laszek. W Haćkach Michał i jego ojciec skarżą się na bezśnieżną zimę i obawiają się suszy. Rolników z Podlasia czeka rok pełen wyzwań.

W tym odcinku

Agnieszka i Jarek przeprowadzają w swoim gospodarstwie ważne zmiany. Inwestują w nowoczesną technologię, licząc na zmniejszenie rachunków za prąd. Chcą również zatroszczyć się o środowisko. Dużo pracy do wykonania mają również Gienek i Andrzej z Plutycz. Czekają na nich kostki słomy, które następnie muszą zostać przetransportowane do gospodarstwa Emilki. Niestety na polu dochodzi do awarii, która może popsuć plany rolników. Bogdan wraz z rodziną przeprowadza wykopy ziemniaków. Po ciężkiej pracy czas na relaks przy ognisku. Bogdan rozważa strzyżenie.

Zobacz także

Ładuję...