Górale (88)

serial dokumentalny Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Górale stanowią odrębną grupę etniczną w Polsce. Wyróżniają ich zwyczaje, stroje, architektura, gwara, muzyka oraz nieustępliwy charakter. Twórcy opowiadają o ich codziennym życiu.

Oglądaj w telewizji

Nd 9.04 5:20
Polsat 2logo

Opis

Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność - górale. Stanowią oni najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Od reszty mieszkańców naszego kraju wyróżniają ją zwyczaje, oryginalne stroje, architektura, gwara, muzyka oraz nieustępliwy charakter. Twórcy programu opowiadają o ich życiu. Ludzie mieszkający w górach korzystają ze spokoju, który dają im tamtejsze tereny. Żyją w symbiozie z naturą i porami roku. Nigdzie się nie spieszą i akceptują to, co daje im los. Kamera towarzyszy im przy wykonywaniu codziennych czynności. Widzowie będą mogli przeżywać z bohaterami ich radości, jak również obserwować porażki.

W tym odcinku

Stanisława ze Szczawnicy odwiedza znajomy baca Władysław. Mężczyzna jakiś czas temu zostawił Staszkowi swoją suczkę i teraz ją odbiera. Maciek, tata Weroniki, pomaga córce w nauce jazdy traktorem. Dziewczyna marzy o tym już od dawna, gdyż interesuje się wszystkim, co jest przydatne w pracy na gazdówce. Pan Jan oraz jego wnuk Klimek przyglądają się, jak Henryk Trebuni-Tutka z Poronina rzeźbi w szkle. Okazuje się, że nie jest to łatwa praca.

Zobacz także

Ładuję...