Rolnicy. Podlasie (24)

serial dokumentalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Emilka zamierza nakarmić byczka Mandata - nowego mieszkańca swojego rancza, który swoje imię zawdzięcza nieprzyjemnemu spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Musi też zbudować zagrodę dla koni.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna seria programu poświęconego życiu i pracy współczesnego rolnika. Bohaterowie pierwszego sezonu, Gienek i Andrzej z Plutycz, Tomek i Monika z Pokaniewa, Emilka z Laszek, Michał i Natalia z Haciek oraz nowi uczestnicy przygotowują plan na kolejny rok walki o lepszą hodowlę i plony. Emilia, której kozy dają pyszne mleko, rozważa założenie serowni. Tomek i Monika chcą profesjonalnie przeprowadzić aukcję krów i w ramach przygotowań tworzą stronę internetową. Problem w tym, że zostaje ona odwołana przez koronawirusa. Gienek i Andrzej mechanizują gospodarkę i wchodzą w posiadanie agregatu talerzowego. Gienio ma mały problem, ponieważ ktoś pokusił się na jego starą lodówkę, która służyła mu i za stół, i za ławkę. Andrzej snuje marzenia o wizycie u Emilki, bo wszystkim przypadła do gustu młoda sołtys z Laszek. W Haćkach Michał i jego ojciec skarżą się na bezśnieżną zimę i obawiają się suszy. Rolników z Podlasia czeka rok pełen wyzwań.

W tym odcinku

Emilkę czeka dzień pełen wyzwań. Gospodyni zamierza nakarmić byczka Mandata, nowego mieszkańca swojego rancza, który swoje imię zawdzięcza nieprzyjemnemu spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Musi też na nieodległym pastwisku zbudować zagrodę dla koni. Praca rozpoczyna się od wbijania w ziemię drewnianych słupów. Również Gienio i Andrzej mają ręce pełne roboty. Rolnicy muszą zbudować sławojkę, ponieważ ta, która służyła im już kilkadziesiąt lat, jest w ruinie. Z pomocą przychodzą Bogdan i jego synowie. Maciek mierzy się z niełatwym zadaniem - najpierw musi złapać swojego barana Virusa, a potem go ostrzyc.

Zobacz także

Ładuję...