Górale (87)

serial dokumentalny Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

W Piwnicznej w gospodarstwie Johnny'ego inwentarz powiększył się o cielaka. U Irenki wykopki się jeszcze nie skończyły. To okres wytężonego wysiłki, ale też możliwość miłego spędzenia czasu.

Oglądaj w telewizji

Nd 2.04 5:25
Polsat 2logo

Opis

Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność - górale. Stanowią oni najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Od reszty mieszkańców naszego kraju wyróżniają ją zwyczaje, oryginalne stroje, architektura, gwara, muzyka oraz nieustępliwy charakter. Twórcy programu opowiadają o ich życiu. Ludzie mieszkający w górach korzystają ze spokoju, który dają im tamtejsze tereny. Żyją w symbiozie z naturą i porami roku. Nigdzie się nie spieszą i akceptują to, co daje im los. Kamera towarzyszy im przy wykonywaniu codziennych czynności. Widzowie będą mogli przeżywać z bohaterami ich radości, jak również obserwować porażki.

W tym odcinku

W Piwnicznej w gospodarstwie Johnny'ego inwentarz powiększył się o cielaka. Dumny właściciel opowiada o przebiegu porodu oraz stara się zapoznać malucha z nowymi smakami. Zaczyna od siana. U Irenki wykopki się jeszcze nie skończyły. To okres wytężonego wysiłki, ale też możliwość miłego spędzenia czasu. Po pracy tradycyjnie rozpalane jest ognisko, by upiec w nim ziemniaki do jedzenia. Rzeźbiarz Marek podejmuje się kolejnego wyzwania. Opowie także widzom o tym, dlaczego wykonanie niektórych z jego dzieł może potrwać nawet do kilku miesięcy.

Zobacz także

Ładuję...