Górale (86)

serial dokumentalny Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Staszek udaje się do Tadeusza Kluski, by zakupić owies. Irenka i Karolina ciężko pracują przy wykopkach. Stosują starą metodę, która jest czasochłonna. Po zakończeniu zbiorów jedzą na łonie natury.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność - górale. Stanowią oni najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Od reszty mieszkańców naszego kraju wyróżniają ją zwyczaje, oryginalne stroje, architektura, gwara, muzyka oraz nieustępliwy charakter. Twórcy programu opowiadają o ich życiu. Ludzie mieszkający w górach korzystają ze spokoju, który dają im tamtejsze tereny. Żyją w symbiozie z naturą i porami roku. Nigdzie się nie spieszą i akceptują to, co daje im los. Kamera towarzyszy im przy wykonywaniu codziennych czynności. Widzowie będą mogli przeżywać z bohaterami ich radości, jak również obserwować porażki.

W tym odcinku

Staszek udaje się do Tadeusza Kluski, by zakupić owies dla swoich owiec. Spróbuje też namówić znajomego, aby odwiózł go potem do domu razem z workami. Następnie przygotowuje ogiera, Czifa, do pokrycia klaczy. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ koń jest obdarzony porywczym charakterem. Irenka i Karolina ciężko pracują przy wykopkach. Stosują starą, dokładną metodę, która niestety jest czasochłonna. Po zakończeniu zbiorów wszyscy odpoczywają i jedzą na łonie natury.

Zobacz także

Ładuję...