Górale (84)

serial dokumentalny Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Johnny przygotowuje odpowiednią mieszankę paszy, którą poda krowie. Staszek i jego dziewczyna Zosia szykują konie, którymi pojadą na wesele. Z tej okazji zwierzęta muszą się wspaniale prezentować.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność - górale. Stanowią oni najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Od reszty mieszkańców naszego kraju wyróżniają ją zwyczaje, oryginalne stroje, architektura, gwara, muzyka oraz nieustępliwy charakter. Twórcy programu opowiadają o ich życiu. Ludzie mieszkający w górach korzystają ze spokoju, który dają im tamtejsze tereny. Żyją w symbiozie z naturą i porami roku. Nigdzie się nie spieszą i akceptują to, co daje im los. Kamera towarzyszy im przy wykonywaniu codziennych czynności. Widzowie będą mogli przeżywać z bohaterami ich radości, jak również obserwować porażki.

W tym odcinku

Johnny przygotowuje odpowiednią mieszankę paszy, którą poda krowie. Posłuży się przy tym starą, ale nadal sprawną sieczkarnią i użyje zrobionej przez siebie mąki kukurydzianej. Staszek i jego dziewczyna Zosia szykują konie, którymi pojadą na wesele. Z tej okazji zwierzęta muszą się wspaniale prezentować, więc na początek młodzi przystrzygą im grzywy. W odwiedziny do Staszka przyjeżdża Wiesiek. Mężczyzna zbiera w lesie dorodne kanie, a następnie górale wspólnie gotowują z nich smakowity obiad.

Zobacz także

Ładuję...