Lombard. Życie pod zastaw 7 (352)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Skazany na handel narkotykami Władek wychodzi z zakładu karnego po dziewięciu latach. Rodzina nie chce mieć z nim nic wspólnego. Na domiar złego Władek odkrywa, że jego syn Ernest też został dilerem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Właściciel świetnie prosperującego lombardu Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) oraz jego pracownicy z racji wykonywanego zawodu mają do czynienia z różnymi klientami. Do zakładu przychodzą ludzie zmagający się z najrozmaitszymi problemami życiowymi. Postawieni pod ścianą, sprzedają lub zastawiają dziwne rzeczy, aby jak najszybciej zdobyć pieniądze. Niektóre osoby zjawiające się w lombardzie nie mają dobrych zamiarów, jednak wielu klientów ma do opowiedzenia interesującą historię. W swoje przygody często angażują pracowników - m.in. sympatyczną Andżelikę (Dominika Skoczylas) czy rozsądnego Mariusza (Michał Chorosiński). Jeden z nich, Lolek (Jerzy Górski), zmaga się z problemami związanymi z byłą partnerką, chorobliwie zazdrosną Dagmarą (Milena Palkowska).

W tym odcinku

Skazany na handel narkotykami Władek wychodzi z zakładu karnego po dziewięciu latach za dobre sprawowanie. Rodzina jest zaskoczona jego wcześniejszym powrotem. Władek miał spędzić w więzieniu jeszcze trzy lata, a żona dawno zerwała z nim kontakt i zdążyła wejść w związek z innym mężczyzną. Krystyna nie życzy sobie, by mąż nachodził teraz ją i ich syna, nastoletniego Ernesta. Władek zmuszony jest więc szukać dachu nad głową. Tak trafia do dawnego kolegi Mirona. Od niego dowiaduje się, że Ernest również został dilerem. Zaniepokojony Władek postanawia o niego zawalczyć. W domu Maćka dochodzi do kolejnej awarii, a mężczyzna z powodu niezdrowego zainteresowania hazardem nie ma pieniędzy na naprawę. Gdy Kornelia próbuje się dowiedzieć, co stało się z oszczędnościami, Maciek ucieka się do kłamstwa. Pani Filomena podczas wizyty w lombardzie wdaje się w konflikt z klientem Drackim, który chce sprzedać ślubne monidło. Mężczyzna twierdzi, że dostał je w spadku po wuju, ale według Filomeny na portretu uwieczniona została jej kuzynka.

Występują

Twórcy

Ładuję...